10 nước detox giảm cân ngon, dễ uống không đẹp mới lạ

Ka shumë metoda për të ndihmuar në ftohjen, balancimin e lëndëve ushqyese dhe uji detoksues është një prej tyre. Detox jo vetëm që mbështet procesin e humbjes së peshës, por edhe sepse përmban më pak kalori dhe fibra, mbështet ngopjen afatgjatë dhe redukton oreksin. Megjithatë, të gjithë janë të shqetësuar se Detox-i është i ulët në fibra dhe përmban shumë sheqer, ndaj pas artikullit të mësipërm, le të gjejmë 10 receta efektive të ujit detox për të humbur peshë menjëherë!

burgu turiviu 2

A do të humbni peshë nëse pini ujë detoksifikues?

Para se të filloni, duhet të vini re se detoksikimi nuk është një metodë absolute për humbje peshe. Është vetëm një mënyrë për të promovuar shëndetin dhe për të reduktuar toksinat në trup, duke mbështetur dëshirat për peshë. Humbja e shëndetshme e peshës varet nga një dietë e ekuilibruar, një mënyrë jetese e shëndetshme dhe ushtrime të rregullta për të arritur objektivat efektive dhe të qëndrueshme të humbjes së peshës.

Xem thêm bài viết liên quan
- 14 nước ép giảm cân, giảm mỡ bụng nhanh

Blini produkte këtu

Recetë me ujë detoksifikues për të reduktuar yndyrën e barkut

1: Uji detoksues për humbje peshe Mollë dhe kanellë

Uji detoksues me mollë dhe kanellë për humbje peshe është një pije që ndihmon për të humbur peshë dhe për të pastruar trupin në mënyrë efektive. Mollët janë të pasura me fibra, të cilat mund të ndihmojnë në përmirësimin e funksionit të stomakut dhe t’ju mbajnë të ndiheni të ngopur për më gjatë. Përveç kësaj, mollët përmbajnë antioksidantë të bollshëm që ndihmojnë në ngadalësimin e procesit të plakjes. Kanella gjithashtu punon për të djegur dhjamin e barkut për të stimuluar humbjen e peshës.

Xem thêm bài viết liên quan
- Ăn cơm văn phòng giảm mỡ bụng

Përveç kësaj, kanella do të ndihmojë në përmirësimin e qëndrueshmërisë, imunitetit dhe rregullimit të sheqerit në gjak. Kur përzihen së bashku, molla dhe kanella krijojnë një përzierje uji detoksues për humbje peshe që ka efekte të mëdha në humbjen e peshës dhe mbrojtjen e shëndetit. Ju mund të bëni lehtësisht ujë detoksifikimi në shtëpi, thjesht duke shtuar mollë dhe kanellë në ujë dhe duke e lagur gjatë natës dhe më pas duke e përdorur çdo ditë.

Recetë me ujë detox për humbje peshe në vend të pijeve joalkoolike

Uthulla e mollës ka një fuqi të pamposhtur në trupin tonë. Acidi acetik ndihmon në uljen e oreksit, nxit metabolizmin dhe redukton mbajtjen e ujit. Pektina në uthullën e mollës gjithashtu ndihmon në reduktimin e aftësisë së trupit për të absorbuar yndyrën, duke ndihmuar në humbjen e peshës në mënyrë efektive. Së bashku me ujin mineral të gazuar dhe limonadën, mund të krijoni një pije të shijshme për t’u pirë çdo ditë, në vend të pijeve të gazuara që ju bëjnë të shtoni peshë në mënyrë të pakontrolluar.

Tham Khảo Thêm:  Green Tea Serum Innisfree do Jang Wonyoung đại diện gây kích ứng, lên mụn?

Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të detoksikuar nga pijet jo të shëndetshme. Shtoni pak mjaltë nëse ju pëlqen ëmbëlsia. Për ta përgatitur, vendosni 1,5 – 2 litra ujë të filtruar dhe 6 lugë çaji uthull molle në një kavanoz. Shtoni në tenxhere ujin mineral të gazuar dhe lëngun nga 2 limon të prerë në feta. Ruajeni në frigorifer dhe përdorni brenda një dite. Shijoni një ndjenjë të pafund freskie dhe shëndeti!

duke treguar poshtë 2
burgu turiviu 2

Receta e ujit detoks përmirëson tretjen

E martë: Detoks ujë për të humbur peshë Kastravec portokalli dhe xhenxhefil

Uji detoksues për humbje peshe me portokall, kastravec dhe xhenxhefil është një ujë detoksues jashtëzakonisht i dobishëm për shëndetin dhe humbjen e peshës. Portokallet përmbajnë vitaminë A dhe antioksidantë që mund të ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar dhe zvogëlimin e rrezikut të sëmundjeve. Kastraveci është një perime e pasur me ujë dhe fibra që mund t’ju ndihmojë të humbni peshë shpejt. Xhenxhefili redukton inflamacionin dhe ndihmon në rritjen e funksionit të stomakut dhe ndihmon në humbjen e shpejtë të peshës.

Për të bërë ujë detoksues me kastravec, mund të merrni një portokall të vogël, ta qëroni dhe ta prisni në copa të vogla. Më pas, merrni gjysmën e një kastraveci të freskët, e pastroni dhe e prisni në feta të holla. Më pas, merrni një fetë të vogël xhenxhefili, të qëruar dhe të prerë në feta. Hidhini të gjithë përbërësit e mësipërm në rezervuarin e ujit dhe mbushni kavanozin me ujë të filtruar dhe përzieni mirë.

Xem thêm bài viết liên quan
- 3 cách bảo quản granola để giảm cân

Uji detoksues për humbje peshe portokalli, kastraveci dhe xhenxhefili ndihmon në promovimin e shëndetit dhe humbjen e peshës në mënyrë efektive. Në veçanti, uji detoksues gjithashtu ndihmon në përmirësimin e sistemit të tretjes për të zvogëluar rrezikun e sëmundjeve. Megjithatë, ju duhet ta përdorni këtë ujë detoksues me një dietë dhe mënyrë jetese të shëndetshme për të pasur efektin më të mirë.

Recetë me ujë detox për djegien e yndyrës

Grejpfruti është një frut i pasur me ujë dhe fibra të shëndetshme. Ka aftësinë për të kontrolluar sheqerin në gjak dhe për të minimizuar urinë, duke ju ndihmuar të humbni peshë në mënyrë efektive. Limonët dhe grejpfrutët përmbajnë shumë vitaminë C, e cila nxit metabolizmin dhe djeg dhjamin. Kastraveci në mënyrë efektive detoksifikon dhe pastron trupin. Kombinimi i grejpfrutit, portokallit dhe kastravecit jo vetëm që ju ndihmon të humbni peshë shpejt, por gjithashtu sjell përmirësime të rëndësishme në shëndetin tuaj.

Për ta shijuar këtë pije, duhet të përgatisim një enë 1,5 deri në 2 litra ujë të filtruar së bashku me një limon të prerë hollë dhe një të tretën e grejpfrutit të prerë në feta, së bashku me një kastravec të prerë. Nëse dëshironi të shtoni një ndjenjë të re, mund të shtoni akull ose ta mbani në frigorifer për një mënyrë argëtuese për t’u shijuar.

duke treguar poshtë 2
burgu turiviu 2

Recetë me ujë detoksik për lëkurë të bukur

E enjte: Detoksoni ujin për të humbur peshë nga shalqini dhe portokalli, limoni, mentja

Uji detoksues për humbje peshe me shalqi, agrume dhe nenexhik është një pije jashtëzakonisht e mirë për shëndetin dhe humbjen e peshës. Shalqiri është i pasur me ujë dhe vitaminë A, kalium dhe fibra të tretshme që ndihmojnë në forcimin e imunitetit, freskojnë trupin dhe reduktojnë urinë. Limonët janë një burim i shkëlqyer i vitaminës A, e cila forcon sistemin imunitar dhe ndihmon në menaxhimin e peshës. Mente zvogëlon ënjtjen dhe inflamacionin, ndihmon në përmirësimin e funksionit të stomakut dhe redukton fryrjen.

Xem thêm bài viết liên quan
- Nấu canh gà rau củ giảm cân ít calo

Kur kombinohen, shalqiri, agrumet dhe nenexhiku do të bëhen një përzierje e ujit detoksues të pasur me lëndë ushqyese dhe do të kenë efekte të forta në humbjen e peshës dhe pastrimin e trupit. Ju mund të bëni lehtësisht ujë detoksifikimi në shtëpi duke shtuar thjesht shalqi, agrume dhe nenexhik në ujë, duke e lënë atë brenda natës dhe më pas duke e pirë çdo ditë për të promovuar shëndetin dhe për të humbur peshë.

Tham Khảo Thêm:  Review phim Kamen Rider - Hiệp Sĩ Mặt Nạ Đại Chiến

Recetë me ujë detoksifikimi për të rritur rezistencën

Uji detoksues për humbje peshe me kastravec, limon dhe fara chia është një pije e shkëlqyer për shëndetin dhe humbjen e peshës. Kastravecat janë të pasura me ujë dhe fibra, të cilat do të ndihmojnë në uljen e etjes dhe përmirësimin e funksionit të stomakut. Limonët janë një burim i mirë i vitaminave B që mund të ndihmojnë në rritjen e sistemit imunitar dhe të ndihmojnë në menaxhimin e peshës. Farat Chia përmbajnë fibra dhe proteina, të cilat ndihmojnë në forcimin e imunitetit dhe nxitjen e metabolizmit dhe ndihmojnë në stabilizimin e peshës.

Kur kombinohen, farat e kastravecit, limonit dhe chia-s do të bëhen një përzierje e pasur me lëndë ushqyese detoksike dhe do të kenë efekte të forta në humbjen e peshës dhe higjenën e trupit. Ju mund të bëni lehtësisht ujë detoksues në shtëpi, thjesht duke njomur kastravecat, limonët dhe farat chia në ujë gjatë natës dhe më pas duke pirë çdo ditë për të promovuar shëndetin dhe për të humbur peshë.

duke treguar poshtë 2
burgu turiviu 2

Recetë me ujë detoksifikimi me mjaltë me limon për humbje peshe

E shtunë: Uji detoksues për humbje peshe Limon dhe mjaltë

Uji detoksues me limon dhe mjaltë është një pije jashtëzakonisht e dobishme për shëndetin dhe humbjen e peshës. Limonët janë një burim i shkëlqyer i vitaminës C, e cila forcon sistemin imunitar dhe ndihmon në menaxhimin e peshës. Mjalti ka efekte të forta anti-inflamatore dhe antioksidante që rrisin imunitetin dhe ndihmojnë në menaxhimin e peshës. Kur kombinohen, limoni dhe mjalti do të bëhen një ujë detoksik natyral, por efektiv për humbje peshe.

Ju mund të përgatisni lehtësisht ujin detoksues në shtëpi, thjesht duke përzier ujin, limonin dhe mjaltin në një gotë dhe duke e trazuar dhe përdorur çdo ditë për të ndihmuar në promovimin e shëndetit, humbjen e peshës dhe përmirësimin e funksionit të stomakut.

Xem thêm bài viết liên quan
- Bánh chuối yến mạch sữa chua giảm cân

Megjithatë, duhet të mbani mend se mjalti gjithashtu ka një përmbajtje të lartë sheqeri, ndaj është e nevojshme të përdorni një sasi të caktuar dhe ta kombinoni atë me një dietë dhe stil jetese të arsyeshme për të arritur humbjen sa më efektive në peshë.

Recetë me ujë detox me pak kalori për humbje peshe

Ruajtja e peshës është një nga mënyrat efektive për të parandaluar diabetin dhe sëmundjet e zemrës. Luleshtrydhet janë një frut me pak kalori, vetëm rreth 28 Kcal për filxhan, pa yndyrë, me pak natrium dhe sheqer.

Tham Khảo Thêm:  Có nên cài iOS 16.3.1? – Những cập nhật mới thế nào?

Luleshtrydhet janë gjithashtu një burim i shkëlqyer i vitaminës C, një filxhan luleshtrydhe siguron rreth 51.5 mg vitaminë C, që është ½ e kërkesës ditore të trupit. Vitamina C është një përforcues i fuqishëm i imunitetit dhe antioksidant.

Kivi është një frut pa yndyrë. Dy kivi ofrojnë më shumë fibra sesa drithërat. Kivi është një zgjedhje e mirë për njerëzit që kanë nevojë të kontrollojnë sheqerin në gjak.

Luleshtrydhet dhe kivi nuk janë vetëm të shijshme, por kanë edhe shumë përfitime shëndetësore. Për ata që duan të humbin peshë, luleshtrydhet dhe kivi kanë përdorime të veçanta.

Për të bërë këtë lëng, duhet të përgatisni 5 luleshtrydhe dhe 1/2 kivi. Më pas, luleshtrydhet dhe kivin i lani dhe i prisni hollë, i vendosni në një kavanoz dhe e mbushni kavanozin me ujë të filtruar. Lëreni këtë përzierje në frigorifer për 3-4 orë dhe pijeni gjatë gjithë ditës për të shijuar shijen e shkëlqyer dhe përfitimet shëndetësore të luleshtrydheve dhe kivit.

duke treguar poshtë 2
burgu turiviu 2

Recetë me ujë detoksifikimi për të humbur peshë dhe për të humbur peshë

9: Uji detoksues për humbje peshe nga portokallet dhe mollët

Uji detoksues për humbje peshe me portokall dhe mollë është një ujë detoksifikues jashtëzakonisht i mirë për shëndetin dhe humbjen e peshës. Portokallet përmbajnë vitaminë A dhe antioksidantë, të cilët ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar dhe zvogëlojnë rrezikun e sëmundjeve. Mollët janë gjithashtu të larta në fibra dhe vitaminë C, e cila ndihmon në humbjen e peshës.

Për të bërë ujë detoksik me mollë, mund të përdorni një portokall të vogël, ta qëroni dhe ta prisni në feta të vogla. Më pas, merrni një mollë, e lani dhe e prisni në feta të holla. Hidhini të gjithë përbërësit e mësipërm në rezervuarin e ujit dhe mbushni kavanozin me ujë të filtruar dhe tundeni butësisht. Uji detoksues për humbje peshe me portokall dhe mollë ndihmon për të humbur peshë në mënyrë natyrale dhe shpejt. Në veçanti, uji detoksues i mësipërm ndihmon në forcimin e sistemit imunitar, duke reduktuar rrezikun e sëmundjeve

Recetë me ujë detoksik për lëkurë të bukur

Uji detoksues për humbje peshe me rrush dhe lëng shege është një pije shumë e shijshme që ka efekte të mëdha në shëndet. Rrushi është një frut i pasur me antioksidantë dhe mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare dhe kancerit. Lëngu i shegës është i pasur me agjentë anti-inflamatorë dhe fibra që mund të mbështesin promovimin e shëndetit dhe humbjen e peshës. Kur përzihen së bashku, rrushi dhe lëngu i shegës do të bëhen një ujë detoksifikues ushqyes për humbje peshe me një shije të freskët.

Për të bërë ujin detoksues me shegë, mund të përdorni një rrush të freskët të larë dhe më pas ta vendosni në një enë me ujë. Më pas, shtoni një gotë lëng shege të ftohtë me pak akull për një ndjenjë më të freskët. Përziejini mirë dhe pijeni menjëherë për të ndjerë shijen e shijshme dhe përfitimet shëndetësore të kësaj pije.

Shpresojmë që recetat e mësipërme që ka sintetizuar Cakhia TV t’ju ndihmojnë të mposhtni udhëtimin tuaj për humbje peshe.

duke treguar poshtë 2
burgu turiviu 2

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 10 nước detox giảm cân ngon, dễ uống không đẹp mới lạ . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy